16 sierpień 2022

Miejski basen w Augustowie nieczynny od dziś

zdjęcie: Miejski basen w Augustowie nieczynny od dziś / pixabay/79592
Jak poinformował pełniący obowiązki dyrektora Centrum Sportu i Rekreacji Jarosław Borysewicz zamknięcie spowodowane jest to niezbędnymi naprawami, jakie trzeba wykonać w obiekcie. Poza basenem niedostępne będą też znajdujące się w budynku siłownia oraz sale treningowych.
REKLAMA

Tak naprawdę przez 20 lat basen nie przechodził gruntownego remontu. Złoża filtrach mają już ponad dwie dekady. Najwyższy czas je wymienić. Zrobimy to, a do tego przeprowadzimy regeneracje filtrów od środka. Trzeba tam usunąć korozje i wszystko zabezpieczyć. Farba, którą to będzie malowane musi przez 14 dni schnąć, aż do pełnego utwardzenia, aby można było zalać ją wodą – dodaje Jarosław Borysewicz.


Prace zostaną wykonane podczas corocznej przerwy, kiedy to zwykle obiekt jest generalnie sprzątany.

Zawsze przerwa trwała około dwa tygodnie, kiedy basen był gruntownie myty i sprzątany. Malowano wówczas powierzchnie, które tego wymagały. Teraz ten remont będzie dużo większy. Karnety zostaną wydłużone o ten okres, ponieważ przez cały miesiąc wszystko w obiekcie jest nieczynne. Gdy zamkniemy pływalnię, wyłączymy wszystkie urządzenia – uzupełnia. 


Basen ponownie zostanie otwarty 12 września. 
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Augustów
1.2°C
wschód słońca: 07:14
zachód słońca: 16:08
Koronawirus
podlaskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Augustowie

kiedy
2023-02-20 19:00
miejsce
Park Pub, Augustów, Rynek Zygmunta...
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-18 17:00
miejsce
Augustowskie Centrum Edukacyjne,...
wstęp biletowany